Eylül Divanı Yapıldı

  Paylaş
  avatar
  fatih_duman
  Deneme ModDeneme Mod

  Mesaj Sayısı : 117
  Ruh Hali :
  işletim sistemin :
  Seviye :
  Madalyaların :
  Metin Alanı : <center><font color=\"white\"><marquee direction=\"left\" style=\"background:red\">Vatanını Seven Görevini En İyi Yapandı®.</marquee></font></center>
  Rap Derecesi :
  Kayıt tarihi : 07/09/08

  Rap Puanın
  Aktiflik:
  800/800  (800/800)
  Başarı puanı:
  800/800  (800/800)
  Güçlülük :
  800/800  (800/800)

  Eylül Divanı Yapıldı

  Mesaj tarafından fatih_duman Bir Perş. Eyl. 11, 2008 10:53 pm

  Galatasaray Spor Kulübü Eylül ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın başkanlığında Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, İkinci Başkan Mehmet Helvacı, Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, Genel Sekreter Mümtaz Tahincioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Bil, Haldun Üstünel, Cemal Özgörkey, Nejat Uygur, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Metin Karakaya, Sinan Kılıç katıldılar.
  Toplantının açılışında Divan Başkanlığı’na gelen yazılar okutuldu. Ardından da yeni yönetim seçimlerden bu yana geçen altı aylık süredeki faaliyetleri hakkında bilgi vermek üzere kürsüye Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat geldi.

  Konuşmasının başında Galatasaray’da barışı ve şeffaflığı sağlamayı arzuladıklarını dile getiren Adnan Polat, “G.Saray barışı arzu ettiğimiz ölçüde sağlanmıştır” dedi. Adnan Polat’ın konuşması boyunca sahneye kurulan barkovizyondan verilen fotoğraflarla konuşmanın içeriği ile paralel olacak şekilde görsel destek de sağlandı.
  Başkan Polat konuşmasının ilk bölümünde finansal konulardaki gelişmelere yönelik bilgi verdi. Adna Polat bu konuda şunları söyledi: “Banka borçları ve kamu hisselerinin geriye alınması için minimum finansman 150 milyon dolar civarındadır. Biliyorsunuz 25 Ekim’de bu yetki için genel kurulumuz bir araya gelecek. Goldman Sachs için medyada değişik rakamlar telaffuz ediliyor. Bu rakamlar net değildir. Biz onlarla gizlilik anlaşması yaptık. Bu sözleşme nihai olana kadar sözleşme detaylarını açıklamayacağız. Bu kredi ile ilgili şunu söyleyebilirim, henüz bitmiş bir şey yok. Pazarlıklarımız sürmektedir. Aşağı yukarı 120 milyon dolarlık bir kaynak almak çabasındayız. 2010’un Mart ayına kadar kullandığımız kredinin 4’te 3’ünü Sportif AŞ ye ödememiz lazım. Şirketlerin birleşmesiyle karı olan bir şirket olmayı hedefliyoruz. Biz kullanacağımız 150 milyon dolar krediye karşı 300 milyon dolar teminat vereceğiz. Goldman Sachs anlaşması ile anlatabileceklerim şu anda gizlilik anlaşması dâhilinde ancak bu kadardır.”
  Başkan Adnan Polat konuşmasına Telekom’la yapılan yeni sponsorluk anlaşmasıyla devam etti. Polat: “Gelirlerin arttırılması konusu gündemin en önemli konularından birisi. Telekom’la bir anlaşma yaptık. Telekom bizimle yaptığı anlaşmada rakamların açıklanmamasını istendi. Göğüs reklamı Avea’dan yüksek olacak. Bize yılda 25 milyon dolarlık getiri sağlayacağını düşündüğümüz sanal bir operatörlük kurmak üzereyiz. Galatasaraylılar artık bu hizmetten yararlanacak. Bu çalışmanın şu anda alt yapısı hazırlanıyor. Türk Telekom anlaşmasını şöyle açıklayabilirim. 100 milyon doların üzerindedir. Bugüne kadar yapılmış en büyük sponsorluk anlaşması olacak” dedi.
  Daha sonra statla ilgilşi değerlendirmelerde bulunan Adnan Polat: “Başlangıç biraz yavaş oldu ama şimdi hızlandık. Her gün neredeyse gidiyoruz, inşaatı yerinde takip ediyoruz. Günde iki vardiya çalışılmaya başlandı. Ekim 2009 yılında bitmemesi için hiç bir sebep yok. Stadın yanında boş bir alanımız var. Orada bir kapalı spor salonu yapma girişimlerimiz var. İlgili yerlere bu stat bitince başvurularımızı yapacağız. Basketbol ve voleybol maçlarının oynanması için yapılacak bu salon.. 2010 yılından itibaren ancak bu işlemi yapabiliriz”dedi. Adnan Polat, Aslanlı Yol olarak adlandırılan yolun başına da Ali Sami Yen’in heykelinin dikileceğini söyledi.
  Başkan Adnan Polat konuşmasının bundan sonraki bölümünde başta futbol olmak üzere tüm branşlardaki sportif faaliyetler konusunda bilgi verdi. Polat konuşmasına profesyonel futbol takımıyla başladı. Geçtiğimiz yıl 17. lig şampiyonluğunu kazandığımızı, Süper Kupa’yı aldığımızı belirten Polat, Şampiyonlar Ligi’ne girememiş olmanın tüm Galatasaraylılar gibi kendilerini de çok üzdüğünü söyledi. Polat sözlerine şöyle devam etti: “Bu 6 aylık süreç içinde biz söylediklerimizin birçoğunu yaptığımızı düşünüyoruz. Bizi en çok üzen ise Şampiyonlar Ligi’ne girememek oldu. Çünkü geçen sene elimizden gelen her şeyi yaparak bir şampiyonluk kazanmıştık. Bizler de sizler kadar üzülüyoruz. Çünkü bize gerçekten maddi olarak çok büyük bir katkı yapacaktı. Ama şu anda birçok gelirden yoksun kaldık. Yine de kaderin bir cilvesi olarak yolumuz UEFA’ya düştü. Final Kadıköy’de biliyorsunuz. Dilerim sezon sonu Kadıköy’de kupayı biz kaldırırız”
  Beylerbeyi kulübü ile ilgili olarak Adnan Polat: “ Geçen sene el birliği ile 3.ligden 2.lige çıkardık. Orayı almamızın amacı Galatasaray’da oynayamayan oyuncuların oynayabileceği bir ortam yaratmak. Hedef 1.lige yükselmek. Bunun için imkânlarımızda var. Çıkamazsak başarısızlıktır zaten. Stadyumlarını da elden geçirdik” dedi.
  En iyi alt yapının Galatasaray’da olduğuna değinen Adnan Polat: “Bu oluşumun adını Futbol Akademisi yaptık Buranın amacı A takıma her sene doğrudan oynayabilecek en az bir oyuncu vermek. Bu şampiyonluklardan daha önemli. Önümüzdeki sene 24 kişilik kadronun 8 kişilik kontenjanını alt yapıdan oluşturmayı düşünüyoruz” dedi.
  Futbolun ardından basketbol ile ilgili açıklamalarda bulunan Polat: “Basketbolumuz son 2 yıldır yeniden yapılandırılıyor. Bu yüzden son iki yıldır istediğimiz sıraları alamadık. Ama bu sene basketbola 9.5 milyon dolar ayırdık. 6.5 milyon doları sponsorlardan geldi. 3 milyon dolar da biz ekledik. Amacımız erkek basketbolunda bir final ve bir kupa almak. Bayan basketbolu da 2 senedir yeniden yapılanıyor. Geçen sene lig ikincisi oldu. Şampiyon da olabilirlerdi. Bayan basketbolda bu sene çok iddialıyız. Tüm kupalara talibiz. Tekerlekli sandalye takımımız biliyorsunuz, tüm alanlarda şampiyon oldu. Şampiyonlar liginde şampiyonluk yaşadılar. Kıtalararası turnuvaya gidecekler şimdi. Hepimizi temsil edecekler” dedi.
  Voleybolla ilgili olaraksa: “Erkek voleybol takımımızın bu sene ilk 3’e girmesini hedefliyoruz. Bayan takımımız 2.ligden 1.lige çıktı. Onlarda da yeni bir yapılanmaya gittik. Daha üst sıralarda olmak için uğraş veriyoruz” ifadesini kullandı.
  Başkan Adnan Polat su sporları ile ilgili olarak da: “Sutopundan bahsetmemize gerek yok Aldığı neticelerle hepimizin gururu oldular. Tüm rekorları kırdılar, almadıkları kupa, şampiyonluk kalmadı. Hedefimiz yine şampiyon olmak ve kursiyer sayımızın artması. Yelken sporumuzda alt yapıya önem vermemiz gerektiğini gördük. Burayıda da sadece sporcu ile değil malzemeyle de takviye ettik. Kısa sürede başarılar elde etmek istiyoruz. Kürek şubemize baktığımız zaman dünya şampiyonalarında derecelerimiz olduğunu görüyoruz. Hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatları’na oyuncu yetiştirmek. Türkiye’nin alt yapıya mutlaka önem vermesi lazım. Son olimpiyatlarda gördük. Bizim hedefimizde 4 sene sonra yapılacak olimpiyatlar yarışacak çocuklar yetiştirmek ve oralara göndermek” ifadeleriyle düşüncelerini dile getirdi.
  Polat, şubelerle ilgili son olarak yeni oluşturulan Superleague Formula’ya değindi. Adnan Polat: “Galatasaray'ın 14 şubesi vardı, ama Avrupa’nın elit kulüplerinin katıldığı bir yarışma yapılıyor biliyorsunuz. Formula 1 benzeri. Bu yarışma içinde motor sporları ile ilgili bir şubemiz açıldı ve 15. şubemizi açtık. 62 ülkede 100 milyon insan tarafından izlenen bir yarış. Yeni kaynaklar yaratırsak bu alanda da başarılı olabiliriz. Türkiye’den sadece biz katılabiliyoruz”diyerek sportif konulara yönelik açıklamalarını tamamladı.
  Başkan Adnan Polat tesislere yönelik olarak da şunları söyledi: “Riva ile ilgili imar durumunda sıkıntımız vardı. 2 senedir Özhan Canaydın’la beraber çok mücadele ettik. Şu an itibarıyla bu sorunları hallettik ve projeler çizildi. Bu sene içinde hedefimiz Riva’nın ruhsatını alabilmek. Aldığımız takdirde 8 bin küsur villa yapılacak. Bize daha önce Riva'yı satmak için yetki vermiştiniz. O zamanlar 80 milyon dolara satabilirdik. Ama satmadık. Yeni yaptırdığımız ekspertize göre şu anda oranın değeri 172 milyon dolar oldu. Satmayıp 2 senede 12.5 milyon dolar faiz kaybettik belki ama bu sıkıntıları çekmeye değdi bence. Florya ile ilgili projelerimizde öncelikli olarak çok uğraş verdiğimiz Büyükçekmece’ye geçmek. Orada göl kenarında bir arazi var. Florya’yı oraya taşımak istiyoruz. Tüm şubelerin bir arada olabileceği bir tesis oluşturmak istiyoruz. Etrafındaki 80 dönümü de almak için çalışmalarımız var”
  Pazarlama konusundaki gelişmelere de değinen Adnan Polat, bu birimin başına dünyaca ünlü isimlerden oluşan yeni bir ekibin geldiğini belirterek, bu konuda da büyük hamle içinde olduklarını söyledi. Satışların yüzde 116 arttığına işaret eden Polat, amaçlarının hem satışları hem de ülke genelinde mağaza sayısını artırmak olduğunu söyledi. Adnan Polat bu konu ile ilgili olarak: “Galatasaray Store olarak satışlar itibarıyla Fenerium’un gerisinde kalmayı içimize sindiremiyoruz Bu yüzden pazarlamadaki arkadaşlarımız atağa kalktı. 2 yıla kadar her alanda öne geçmek istiyoruz” dedi.
  Başkan Adnan Polat konuşmasının son bölümünde iletişim konusuna da değindi. Galatasaray resmi sitesinin hergün 150 bin kişi tarafından ziyaret edildiğine değinen Polat, Galatasaray Dergisi’nin her ay taraftarlara ulaşmaya devam ettiğini, Şampiyonluk Almanağı’nın da şampiyonluğun hemen ardından çıkarıldığını söyledi. İletişim konusundaki faaliyetlere yönelik olara Polat ayrıca şunları da sözlerine ekledi: “Kasım ayında Büyük Galatasaray tarihi kitabını çıkartacağız. Bir dahaki sefere şampiyonluklarımızı Galatasaray adı olan yerlerde de kutlayacağız. Galatasaray Lisemizle alakalı olarak yapılan yeni programımızda, öğrencilerimize Galatasaray tesislerini gezdireceğiz. Galatasaray maçlarına götüreceğiz. Onlara Galatasaray ruhunu aşılayacağız. Bu okula Galatasaray takımını tutmadan gelenleri Galatasaraylı olarak mezun edeceğiz inşallah. Kulüp üyelikleri de o kadar kolay olmayacak artık. Liseye gelinecek ve bir duayen ağabeyimiz tarafından kendisine Galatasaraylılık ruhu anlatılacak. Kimse Galatasaray ruhu nedir bilmeden üye olamayacak. Bu arada umuyoruz ki Eylül başında GS TV kablolu yayında olacak”
  Adnan Polat konuşmasının sonunda Galatasaraylılara verdiği mesajında: “Biz mümkün olduğunca şeffaflık istiyoruz. Borcumuz harcımız neyse, gelenimiz gidenimiz neyse insanlar bilsin istiyoruz. Farklı farklı spekülasyonlar olmasını istemiyoruz artık. Şu anda bulunduğumuz durumu özetlersek, çok iyi durumda değiliz ama öyle medyada yansıtıldığı kadar da çok kötü değiliz. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
  Adnan Polat’ın konuşmasının ardından hazırlanan denetleme raporu hakkında divan kurulu üyelerine özet bilgi sunuldu. Daha sonra da Divan Başkanı İrfan Aktar’ın önerisiyle 18 Ekim’de yapılacak olan olağanüstü kongreye değin gerekli hazırlıkların yapılması amacıyla bir komisyon oluşturulması oybiriliğiyle karara bağlandı.
  Bu gelişmelerin ardından görüş ve düşüncelerini aktarmak üzere sırasıyla Hayrettin Kozak, Murat Ece, Kısmet Erkiner, Duygun Yarsuvat ve Mükerrem Taşçıoğlu söz aldılar.
  Daha sonra Ali Sami Yen Seyrantepe Kompleksi’ndeki stat inşaatı ile ilgili bilgi vermek üzere yüklenici firma sahibi Mimar Eren Talu kürsüye geldi. İşlerin hızlandığını ve hiç bir sorun olmaksızın zamanında yetişecek şekilde yürüdüğünü ifade eden Eren Talu, hep eleştiri yapılmamasını biraz da yapılan olumlu işlerin görülmesini istedi. Eren Talu’nun konuşmasının öncesinde stadın temelinin atılmasından bu yana geçen süredeki tüm gelişmeleri ve bugün gelinen noktayı yansıtan bir görsel sunum da yapıldı.
  Toplantı İkinci Başkan Mehmet Helvacı’nın konuşmacılar tarafından dile getirilen çeşitli eleştiri ve değerlendirmelere yönelik verdiği yanıtların ardından sona erdi.
  Admin
  Admin
  YöneticiYönetici

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 677
  Yaş : 27
  Nerden : çanakkale
  İş/Hobiler : öğrenci
  Lakap : webci
  Ruh Hali :
  işletim sistemin :
  Seviye :
  Madalyaların :
  Metin Alanı :
  Vatanını Seven Görevini En İyi Yapandı®.ElitSepet TeaM<<<< YÖNETİCİ

  Sanal Hayvan :
  Rap Derecesi :
  Kayıt tarihi : 15/07/08

  Rap Puanın
  Aktiflik:
  4999/5000  (4999/5000)
  Başarı puanı:
  98787/98787  (98787/98787)
  Güçlülük :
  4999/5000  (4999/5000)

  Geri: Eylül Divanı Yapıldı

  Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Eyl. 11, 2008 10:55 pm

  paylaşım için ty

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 12:09 pm